Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Механіко-математичний факультет

КАФЕДРА МАТЕМАТИЧНОЇ ФІЗИКИ

Самойленко Валерій Григорович Доктор фізико-математичних наук

Завідувач кафедри математичної фізики. Професор


Основна інформація

В 1977 році закінчив з відзнакою Київський університет імені Т.Г.Шевченка. Працював в Інституті математики АН УРСР на посадах інженера, молодшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника, вченого секретаря Інституту, провідного наукового співробітника. В 1977-1981 роках навчався в аспірантурі Інституту математики АН УРСР (науковий керівник – академік АН УРСР Ю.О.Митропольський), в 1990-1991 роках перебував на стажуванні в Математичному інституті імені В.А.Стєклова, в 1993-1994 роках в рамках науково-дослідницької програми “Cooperationin Applied Sciences andTechnology” працював в Технологічному Інституті штату Нью-Джерсі ( N JI T). В 1982 році захистив кандидатську дисертацію “Дослідження оберненої періодичної задачі для нелінійних диференціальних і диференціально-різницевих рівнянь та метод усереднення”, а в 1992 році – докторську дисертацію “Аналіз нелінійних динамічних систем та їх малих деформацій на функціональних многовидах”.

Наукові інтереси стосуються теорії нелінійних динамічних систем на функціональних многовидах, теорії асимптотичних методів нелінійної механіки, теорії диференціальних рівнянь з запізненням, якісної теорії звичайних диференціальних рівнянь та теорії диференціальних рівнянь з імпульсною дією.

Автор більше 140 наукових праць, серед яких монографія “Інтегровні динамічні системи: спектральні і алгебро-геометричні аспекти” (спільно з Ю.О.Митропольським, М.М.Боголюбовим (мол.) та А.К.Прикарпатським).

Підготував 6 кандидатів наук, керує аспірантами, веде роботу зі студентами. Читає нормативні курси лекцій з рівнянь математичної фізики, комплексного аналізу та спеціальні курси з теорії динамічних систем.

Удостоєний звання лауреата Республіканської премії імені Миколи Островського в галузі науки і техніки (1984), нагороджений медаллю “В пам’ять1500-річчя міста Києва” (1982).


Наукова діяльність


Викладацька робота


Контакти

Робоче місце: пр. Глушкова 4Е, корпус механіко-математичного факультету, кім. 217