Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Механіко-математичний факультет

КАФЕДРА МАТЕМАТИЧНОЇ ФІЗИКИ

Мельник Тарас Анатолійович Доктор фізико-математичних наук

Професор


Основна інформація

В 1983 році закінчив з відзнакою факультет  математики Львівського державного університету ім. І.Франка.

В 1984-1987 роках навчався в аспірантурі кафедри диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету Московського державного університету ім. М.В.Ломоносова (науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор, пізніше академік АН РАН О.А. Олійник).

В 1989 році захистив кандидатську дисертацію “Деякі спектральні задачі теорії усереднення”  в Московському державному університеті імені Михайла Ломоносова.  

В 2002 році захистив  докторську дисертацію “Асимптотичні методи розв’язання крайових задач в сингулярно вироджувальних областях”  в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. 

В 1987-1992 роках працював на кафедрі математичного аналізу механіко-математичного факультету Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка.

З 1992 року працює на кафедрі математичної фізики, з 2003 року – професор кафедри.

В 1998-1999, 2002, 2007, 2009, 2012 роках як стипендіат фонду імені Олександра фон Гумбольдта проводив наукову роботу в Штутгартському університеті (Німеччина).

Автор більше 115  наукових праць та низки навчально-методичних праць для студентів механіко-математичного факультету.


Наукова діяльність

Наукові інтереси:  асимптотичний аналіз крайових задач в областях із складною сильно неоднорідною структурою (перфоровані області, композитні матеріали, густі з'єднання різних типів, тонкі області, матеріали з концентрованими масами і з сильно відмінними пружними коефіцієнтами),  теорія усереднення, теорія збурення спектральних задач, асимптотичні методи для диференціальних рівнянь залежних від параметра, варіаційні нерівності, диференціальні рівняння з частинними похідними, теорія оптимального керування.

 

 


Викладацька робота

Читає лекції з таких дисциплін:

нормативні курси:  “Комплексний аналіз” та "Нелінійний аналіз та його застосування", 

спеціальний курс за вибором студента: “Простори Соболєва та узагальнені розв’язки задач математичної фізики”,

спеціальні курси: "Вступ до асимптотичних методів", “Асимптотичні методи математичної фізики”, “Теорія усереднення”, "Теорія гармонічних функцій та її застосування до крайових задач математичної фізики".

Наукові семінари для студентів магістратури:  “Розширення ермітових операторів”,  “Застосування методів функціонального аналізу до диференціальних рівнянь з частинними похідними”,  “Задачі оптимального керування для еліптичних крайових задач”,  “Методи нелінійного аналізу для диференціальних рівнянь з частинними похідними”.

Керує аспірантами та магістерськими, дипломними, бакалаврськими та курсовими роботами студентів кафедри математичної фізики.

 

 


Контакти

Механіко-математичний факультет
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
пр. Глушкова 4-е, кімн.33
Київ Україна, 03127
e-mail: melnyk@imath.kiev.ua
тел.: 044-259-05-40